Altından Pırlantaya Aşkın Sembolü Alyanslar

Romantizm, aşk ve sevgi gibi olguların her biri alyans ile fiziksel ve somut bir hale bürünüyor. Kadın ve erkeğin birbirine olan aşkının gücünü parmaklarda taşıyacakları zarif ve naif yüzükler ile adeta aşklarının nişanesi özelliği kazandırılan yüzükler, her tarihte dünyanın her yerinde son derece yoğun şekilde ilgi görmüştür. Temel olarak alyans, bayan ve erkeğin aralarında mevcut olan duygu ve hislerinin nişanesi niteliği taşır. Söz konusu duygular alyanslar sayesinde sonsuzluğa ulaşır. Bu gibi özellikleri ve etkileri nedeni ile böyle büyük bir anlamı taşıyan alyanslar tarih boyunca aşkın ve evliliğin en güçlü sembolü olmuştur. Firavunlar döneminden günümüze uzanan son derece uzun bir yolculuğu bulunan alyanslar, evlilik kararı alan çiftlerin bu kararlarını vücutlarındaki son derece zarif bir obje ile her zaman taşıyabilmelerine yardımcı olduğu gibi aynı zamanda da çevrelerine de başarılı bir şekilde yansıtabilmelerine yardımcı oluyor. Evlilik hazırlıkları genel olarak 3 kademeli olarak uygulanmaktadır. Söz kesme, nişanlanma, nikah ile evliliğe doğru giden son derece heyecan dolu süreci oluşturmaktadır. Bu son derece heyecan dolu evlilik süreci söz yüzükleri ile gerçekleştirilen söz kesimi ile başlamaktadır.

Evliliğe ilk adım olan söz kesiminin ardından aile bireylerinin, dostların ve akrabaların katılım gerçekleştirdiği bir organizasyon gerçekleştirilerek nişanlanma gerçekleştirilir. Nişan organizasyonlarında da çiftlerin aralarındaki aşk ve sevgiyi en iyi şekilde yansıtabilecekleri ve nişane olarak taşıyabilecekleri alyans takımı gerçekleştiriliyor. Bu noktada da günümüzde nişan yüzükleri tercih ediliyor. Farklı tasarım özellikleri ile evlilik öncesi son adım olan nişanda takılan yüzükler çiftlerin birbirilerine ve kendilerine olan aşklarını sonsuzluğa kadar yaşatacaklarına ve yaşamları boyunca birbirlerine sevgi göstereceklerine olan sözlerini simgelemektedir. 

En İyi Alyans Seçimi Nasıl Olur?

Tarih boyunca aşkın gücü ve simgesi olan alyansların seçimi noktasında dikkatli hareket edilmesi çok önemlidir. Sadece maddi değeri ile değil hangi tarzda olursa olsun alyansların manevi değerleri de ayrı bir önem taşır. Yaşam boyunca sevdiği kişiyle birlikte takacağı bu yüzüğün hem estetik görselliğinin en yüksek kaliteye sahip olması hem de manevi açıdan çiftin aralarındaki aşkın kendilerine özel detaylarını barındırıyor olması çok büyük bir önem taşımaktadır. Evliliklerde en olmazsa olmaz detaylardan birisi olan alyansların seçimi noktasında mutlak suret ile bireysel hareket edilmemesi ve yaşam boyunca bu yüzüklerin aşkın sembolü olarak takılacağının göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu neden ile de alyans seçimlerinin uzun vadeli olarak gerçekleştirilmesi ve ona göre hareket edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.

Tasarım özelliklerinin haricinde alyans seçiminde belirleyici bir diğer faktör ise, parmak kalınlığıdır. Yani uzun süreli kullanım gerçekleştirileceğinden parmak yapısına uygun şekilde alyans seçimi yapılmalıdır. Her ne kadar parmak ölçülerine göre alyanslarda ayarlama ve alternatif seçenekleri sunulabiliyor olsa da tasarım yapısı gereğince bazı alyans modellerinin kullanımı uygun olmayan parmaklarda pek de elverişli olmayabilir. Yani kalın ve geniş ölçülere sahip olan alyans modellerinde terleme, parmak hareketlerinin kısıtlanması gibi kullanım elverişsizliği oluşturulmasına neden olabilir. Bu neden ile de aşkı yansıtacak alyans modelinin en uygun fiziksel tasarıma da sahip olmasına önem gösterilmesi gerekir.

Beyaz Altın Şıklığı

Alyans modellerinde son dönemlerin en popüler trendlerinden birisi de beyaz altın alyans modelleridir. Standart altın elementinin mevcut sarı yapısından daha modern çizgilerde ve daha özgün bir yapıda görsellik ortaya çıkartacak beyaz/gümüş tonlarına sahip olabilmesini sağlayacak elementlerin ilavesi ile elde edilir. Beyaz altın alyanslar, standart altın alyans modelleri ile aynı değere sahiptir ve kesinlikle herhangi bir değer kaybı yaşamaz. Bu sayede de tıpkı altın alyansların satın alımında olduğu gibi aynı değerde satın alımları gerçekleştirilebilir. Paladyum, gümüş ve çinko elementlerinin ilave edilmesi ile elde edilen beyaz altın yüzük modelleri özellikle de pırlanta taş süslemeleri başta olmak üzere pek çok yüzük süsleme ve işlemesi için son derece etkileyici bir temel oluşturmaktadır. Bu neden ile de günümüzde alyans modellerinde pırlanta işlemlerinde yaygın olarak beyaz altın yüzük modelleri tercih ediliyor.

Gümüş Dayanıklılığı ve Dinamikliği

Aşkın sembolü olan alyanslarda gümüş modellerde yoğun olarak tercih ediliyor. Son derece şık tasarımları ile farklı ayar değerlerinde gümüş alyans modelleri tasarlanabiliyor. Özel işlemeleri ile dikkat çeken alyans modelleri hem bayların hem de bayanların kullanımı açısından son derece avantajlı alyans tasarımları arasında yer alıyor. Özel tasarımlara sahip olan gümüş alyansların her ne kadar altın alyans modellerine oran ile daha düşük bir maddi değere sahip olsa da insan vücudundaki stres ve kötü enerjileri yok etmesi ile manevi yönden çok daha değerli ve etkili bir alyans seçimi sağlamaktadır.

Tamtur Yüzük ile Taşların Zarafeti

Günümüzde söz, nişan ve evlilik sürecinde çiftlerin en yoğun ilgi gösterdikleri alyans tiplerinden birisi de tamtur yüzük modelleridir. Temel olarak üzerine uygulanan renkli ya da renksiz taşların tüm yüzüğün her açısına uygulanmasından dolayı tam tur dönüş yapıyor olduğundan bu adı almaktadır. Son derece zarif ve şık tasarımların ortaya çıkarıldığı tamtur yüzükler, özellikle de alyans seçiminde bayanlar için en ideal tercihlerden birisi oluyor. Her açısında taş süslemelerinin bulunması sayesinde parmakta dönmesi durumunda dahi aynı görselliği sunabilmesi mümkün oluyor. Boyutlarına ve yüzük ölçülerine bağlı olarak 25 ile 30 taş aralığında değişen kullanılan taş sayılarına sahiptir.

Pırlanta Zarafeti Alyanslarda

Her bayanın takı ve aksesuar ürününde ışıltısı, parlaklığı ve zarifliği ile en fazla tercih ettiği değerli taşlardan birisi olan pırlanta, günümüzde farklı karat değerleri ile bayanların bileklerinde, parmaklarında, kulaklarında ve boyunlarında ışıldamaya devam ediyor. Özellikle pırlanta alyanslar her evlilik teklifinin en vazgeçilmez parçalarından birisi konumunda bulunuyor. Evlilik tekliflerinde bayanlara takılan pırlanta yüzükler, o aşkın gücünü ve bağlılığını en zarif şekilde temsil edebiliyor. Farklı karat değerlerinde ve farklı büyüklüklerde tasarlanan pırlanta taş süslemelerine sahip olan yüzük modellerinde, farklı sayılarda pırlanta taşlar kullanılıyor. Yani daha küçük ölçülü pırlanta taşlardan birden fazla kullanılan alyans modelleri bulunduğu gibi tek taş olarak adlandırılan büyük bir pırlanta taş parçasından oluşan alyans modellerine kadar her keyfe ve her isteğe uygun pırlanta alyans modeli bulunuyor.

Klasikten Vazgeçemeyenler İçin Klasik Düz ve Bombeli Alyans

Yaşamının her alanında sade ve klasik tarzları tercih edenlerin yapacakları alyans seçimlerindeki en önemli tercihlerden birisini de klasik düz ve bombeli alyans modelleri oluşturuyor. Klasik tasarım ve işleme özelliklerine sahip olan düz ve bombeli alyans modelleri son derece kullanışlı yapıları nedeni ile de hem baylar hem de bayanlar tarafından tercih ediliyor. Bu nedenle de günümüzde alyans seçimlerinde son derece yoğun şekilde tercih edilen klasik düz ve bombeli alyanslar ile hem aşkın gücünü etkili bir şekilde yansıtmak hem son derece rahat bir alyans kullanımı gerçekleştirebilmek hem de her koşulda alyans çıkarmadan alyans kullanımı gerçekleştirebilmek mümkün oluyor.

Tüm alyans modelleri arasındaki seçimler aşkın tarzını, gücünü ve kişisel zevkleri en iyi şekilde yansıtırken aynı zamanda da ömür boyu takılacağından rahatlığının da en yüksek seviyede olması gerekir.