Beyaz Altın Alyans

Evlilik ve aşkın en naif sembolü olan alyanslar, her dönemde çiftlerin yüzük parmaklarında kendilerine yer bulmuş ve bulmaya devam etmektedir. Günümüzde de birlikteliklerini ve aşklarını evlilik ile daha da ileri bir aşamaya taşımak isteyen çiftler, altın alyans takarak, bunu hem kendilerine hem de çevrelerine en özel şekilde yansıtmaktadır. Alyanslar tam anlamı ile kişinin birisine olan bağlılığını ve aşkını göstermektedir. Bu şekilde aşkın en zarif sembolü olması nedeni ile de her toplumda ve her kültürde alyansların çok önemli bir rolü bulunmaktadır. Her geçen gün hızla gelişen teknoloji günümüzde evlilik hayalleri ile aşklarını somut bir simge ile kanıtlamak isteyen çiftler için alyans modellerinde farklı seçenekler sunulabilmesine olanak veriyor. Özellikle de son yıllarda söz ve nişan yüzüklerinde tercih edilen alyanslarda beyaz altın alyans tasarımları oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor.

Beyaz Altın Alyans Nedir?

Eski tarihlerden bu yana söz ve nişan organizasyonlarda gelin ve damat adayına takılan yüzükler altın alyans modellerinden oluşuyordu. Hem altının değeri hem de tarih boyunca bu yüzüklere gösterilen değer ve anlam dolayısı ile tercih edilen altın alyansların daha özel bir görsellik sunmasını sağlayacak modelleri de günümüzde sunuluyor. Özellikle de çiftlerin aşklarını yansıtacak ve birbirlerine bağlılıklarını gösterecek yüzüklerde beyaz altın farkı önemli bir avantaj sağlıyor. Her türlü tarz ve yaşam anlayışına uyumluluğu dolayısı ile çok daha etkili bir nişan ya da söz yüzüğü kullanımı imkanı sunan beyaz altın alyans modelleri de son dönemlerde yoğun şekilde ilgi görüyor.

Çiftlerin yüzük parmaklarında aşklarının sembolü olarak kendisine yer bulan beyaz altın alyans modelleri de yine altın değerine sahiptir. Yoğun olarak tercih edilen beyaz altının, sarı altın ile aynı değere sahip olması sayesinde çiftler altın alyans modelleri arasında beyaz modelleri de gönül rahatlığı ile tercih edebilme şansına sahip olabiliyor.

Beyaz Altın Alyans ile Sarı Altın Alyans Arasındaki Fark Nedir?

Altınının renginin beyaz ya da sarı olması tamamı ile içeriğinde yer alan temel alaşımların farklı olmasından gelmektedir. Yani ham halde sarı renkte olan altının çeşitli teknikler ile beyaz rengini almasını sağlayacak ‘çinko’, ‘gümüş’ ve ‘paladyum’ maddelerinin ilave edildiği bir türüdür. Maddi değer açısından aynı olan sarı altın ve beyaz altın arasındaki farklar tamamı ile görsellik yönünden değişkenlik göstermektedir. Yani beyaz altın alyans modellerini kullanmak isteyen çiftlerin takacakları bu yüzüklerin kesinlikle değer kaybı yaşamaları gibi bir durum söz konusu olmaz.

Söz ya da nişan töreni için altın alyans satın alacak çiftler, ister sarı ister de beyaz altın modellerini gönül rahatlığı ile seçebilmektedir. Beyaz altın alyans modellerinin beyaz/gümüş tonları sayesinde hem erkeklerin hem de bayanların yaşamlarının her alanında tüm kıyafetleri ile etkileyici bir kombin oluşturabilecekleri bir aşk yüzüğü kullanabilme şansına sahip olabilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte altın alyans modellerindeki bu renk seçenekleri sayesinde çiftler daha modern tarzlarda aşklarını yansıtacak bir yüzük kullanımı gerçekleştirebiliyor.

Dünyanın her yerinde klasikleşmiş altın alyans modellerinin haricinde bir nişan ya da söz yüzüğü kullanarak, aşklarını yansıtmak isteyen çiftler tarafından beyaz renkteki alyans modelleri oldukça yoğun şekilde tercih ediliyor. Özellikle de değerli taşlar ve özel işlemeler ile çok daha estetik bir görselliğe sahip olabilen beyaz renkteki altın alyanslar ile özellikle bayanlar gümüş başta olmak üzere diğer tüm değerli taşlar ile çok daha uyumlu ve zarif bir bütünlük yakalayabilme şansına da sahip olabiliyor.

Alyans Modelleri ve Fiyatlarının Tamamını Görmek İçin Tıklayınız.