Tamtur Yüzük

Çiftlerin birbirlerine ve aralarındaki aşka olan bağlılıklarını ve bunun bir ömür boyu sürecek olduğuna ilişkin sözlerinin nişanesi/sembolü olarak söz, nişan ve nikah törenlerinde taktıkları yüzükler alyans olarak tanımlanmaktadır. Bu neden ile de her birliktelikte ve her evlilik hazırlığında üzerinde en fazla zaman harcanan ve en fazla uğraş verilen detayların başında altın alyans modelleri gelmektedir. Altın alyanslar her zaman evlilikler için en fazla tercih edilen alyans modelleri arasında ilk sırada yer alıyor olsa da günümüzde çeşitlilik kazanan alyans modelleri sayesinde artık çiftler çok daha farklı ve çok daha özgün alyans kullanımı da gerçekleştirebilme şansını yakalıyor. Bu şekilde son dönemlerde çiftler arasında oldukça popüler olması nedeni ile her evlilik hazırlığı sürecinde çiftler tarafından sıklıkla tercih edilen yenilikçi alyans modellerinden birisi de tamtur yüzük modelleridir.

Tamtur Yüzük Nedir?

Yeni dünyanın popüler alyans trendleri arasında ilk sırada kendisine yer bulan bir alyans modeli olması sebebi ile tamtur yüzük modelleri konusunda genel kapsamda pek fazla bilgi sahibi olunmayabiliyor. İşte bu durumda bu tip yüzüklerin nasıl olduğu ve farklarının neler olduğu gibi soruların gündeme gelmesine neden oluyor. Standart yüzük formatında bir genel tasarıma sahip olan bu yüzüklerde temel fark üzerindeki taşların tüm yüzüğün çevresini dolanacak şekilde yerleştiriliyor olmasıdır. Yani yüzük üzerinde uygulanan taşlar, yüzüğün her noktasına yerleştirilerek, yüzüğü tam tur dönmesi sağlanır. Bu şekilde üzerindeki işleme ve taşlarının tam tur formatında yüzüğe işleniyor olmasından dolayı da bu adı almaktadır.

Günümüzde tamtur yüzük modelleri pek farklı işleme ve tasarım ile tasarlanabilmektedir. Yani standart bir model seçeneği yerine çiftlere evlilikleri için alacakları alyansın tamamen özgün ve özel bir tasarıma sahip olmasını sağlayabiliyor. Özellikle de altın alyans modellerinden, diğer alyans modellerine kadar her biri için bu yüzük tarzının uygulanabilmesi mümkündür. Tam bir tur olacak şekilde süslenen/işlenen yüzükler için kullanılan bu isim tamamı ile fiziki uygulamalardan gelmektedir.

Tamtur Yüzük Tasarımı Nasıl Olur?

Gelişen teknoloji sayesinde artık tamtur yüzük modelleri için farklı işlemeler gerçekleştirilebiliyor. Özellikle de bayanların kullanacakları alyansların tasarımlarında özel taşların kullanımı gerçekleştirilebiliyor. Bu aşamada bayanların tarz ve isteklerine bağlı olarak renkli ya da renksiz (sade) taşlar ile yüzüğe komple döşeme gerçekleştirilebiliyor. Bu noktada altın alyans modellerine de uygulanabildiği gibi üzerine pırlanta taşlarında uygulanabilmesi de mümkündür. Son derece şık, zarif ve ışıl ışıl bir görsellik ile bayanların hayatlarının her alanında aşkının nişanesini en mutlu ve en özel şekilde taşıyabilme şansına sahip olabilmesini sağlıyor.

Standart tasarımlı altın alyans modelleri yerine daha farklı ve daha özgün bir alyans modeli arayanlar için eşsiz bir seçenek olarak öne çıkıyor. Tamtur yüzük modellerinde pırlanta taşlar ile çevreleme gerçekleştirilmesi durumunda son derece ışıltılı bir görsellik yakalanarak, bayanların dış görünümlerine estetik açıdan da zarafet ve naiflik katabilmesini sağlıyor. Günümüzde aşk, sevgi ve bu olguların sonsuzluğunu yansıtan alyanslardaki bu tasarım modelleri bayanların şıklıklarına değer ve zarafet katmaya devam ediyor.

Tamtur Yüzükler Kaç Taşlı Olur?

Tam bir tur olacak şekilde taş işlemesi yapılan tamtur yüzük modelleri için kullanılacak taş sayısı değişkenlik göstermektedir. Bu noktada yüzüğün kalınlığı ve genişliği ile birlikte parmak kalınlığı gibi faktörlere göre kullanılacak taşın büyüklüğü ve boyutları gibi etkenler nedenler ile farklı sayılarda taş kullanımı gerçekleştirilebiliyor. Altın alyans modellerinde de kullanılan bu uygulamalarda söz konusu etkenlere dahilinde 25 taş ile 30 taş aralığında değişen rakamlarda taş kullanımı gerçekleştirilir.

Alyans Modelleri ve Fiyatlarının Tamamını Görmek İçin Tıklayınız.