ALYANS

Yeni evlenecek çiftler için çok önemli olan alyans bir ömür boyu eşlerin birbirine olan bağlılığını temsil ettiğinden seçimi de bir o kadar önemlidir. Çünkü hayat boyu parmakta taşınacak bu sembol aslında bir nevi kişi zevkini de yansıtmaktadır. Alyans seçiminde zorlanan çiftler hummalı bir araştırmaya girer. Birçok farklı model arasından aranan modeli bulmak ve eşlerin karşılıklı aynı modeli beğenebilmesi oldukça zordur. Sadece görselliğin dışında seçilecek alyansın hangi materyalden ve hangi renkten olacağına da karar vermek bir o kadar önemlidir. Cilt hassassa, alerjik reaksiyonlar yaşanıyorsa; altın, beyaz altın, gümüş, titanyum, çelik ya da rose altından yapılmış herhangi bir objeyi vücutta deneyerek nasıl bir tepki alınacağına bakmak ilerleyen süreçlerde seçilen alyansı değiştirmek zorunda kalmanın önüne geçmeyi sağlar. Çok bol veya çok sıkı değil parmak ölçülerinin uygunluğuna göre yüzük bakılması hafif ve rahat modellerin tercihi ömür boyu sıkıntısız ve severek kullanımını sağlar.

Alyans Seçimi Ve Modelleri

Modelleri seçerken, hayatımızın her alanında; çalışırken, uyurken, gündelik hayatımızda sürekli takacağımız yüzüğün dış yüzeyi gibi iç yüzeyinin de kabartılı desene sahip olması parmağa zarar verecektir. Çünkü girintilere dolacak sabun artıkları, kir ve toz tahrişe neden olur. Bundan dolayı iç yüzeyin düz ve sade modellerden olmasına dikkat etmek gerekir.

Alyans Fiyatları

Farklı modeller, her bütçeye uygunluğu da beraberinde getirir. Yüzük almadan önce detaylı fiyat araştırması yapmak yararlı olur. Çiftler alyans alışverişine gittiğinde birbirinden bağımsız kuyumcuları gezmeli ve fiyat listesi yapmalı, çünkü bu liste sonucunda görülür ki aslında benzer ürünler farklı kuyumcularda değişken ücretlendirilir. Aynı ürüne daha yüksek meblağlar ödemek yerine bütçeye uygun makul ödeme yapmak cep refahı sağlar. Alyans alırken sadece materyal gram fiyatın üzerinden değil, kullanılan taş miktarına, taş çeşitliliğine ve işçiliğine göre artış, düşüş gösterir. Sade, düz ve taşsız modeller daha ekonomiktir. Gösterişli, dikkat çeken, marjinal modeller arayanlar bütçelerini yüksek tutmalı. Bu modellerin fiyatları, sade modellere göre yüksektir. Ayrıca istenilen özelliklere sahip, zevke hitap eden yüzük bulamayanlar özel tasarım alyans yaptırabilir. Uzun zaman ve el işçiliği gerektirdiğinden erken sipariş vermek çifti mağdur etmez. Fakat ücretlendirmesi daha pahalıya mal olacaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken hususta, altın ayarıdır. Bu nedenle alyans almadan önce altın ayarına dikkat edilmelidir. Cebinizdeki kuyumcu sizler için en cazip alyans fiyatları ve modellerini bir araya getirdi.

Alyans Modelleri ve Fiyatlarının Tamamını Görmek İçin Tıklayınız.