Bayanların Vazgeçilmezi Altın Bileklik

Altın bileklik; bayanların severek taşıdığı en kıymetli takılarının başında gelir. Her zaman her yerde rahatlıkla taşınabilmesi altın bilekliği vazgeçilmez bir aksesuar yapar. Düğünlerde, nişanlarda çok daha gösterişli olanları tercih edilmektedir. Türk örf ve adetlerinde altın bileklik yeri önemlidir. Düğün ve nişan alış verişlerindede altın bileklik ön sırasını korur. Her zevke, her bütçeye ve her bulunduğunuz ortama uyum sağlayacak altın bilek alternatiflerini sizin için bir araya getirik.

Altın bileklik tercihi yaparken günlük kullanım için mi? Yoksa daha özel zamanlar içinmi? Bu tercihi yapmanız önemli. Günlük kullanılan altın bileklik modelleri tavsiyemiz, çok daha eklemli yapıya sahip olmalı. Çok eklemli yapı, altın bilekliğin bileğinizde rahat hareket etmesini sağlar ve sizi kullanım esnasında rahatsız ve tedirgin etmez. 

Çekici Altın Bileklik Modelleri

Bileklik modelleri yazımızın ilk bölümlerinde bahsettiğimiz gibi kullanım kolaylığı sağlaması, günlük kullanım esnasında en çok arzu ettiğimiz durumdur. Bileklik modelleri eğer özel günlerde ve kısa süreli kullanılacak ise çok daha ışıltılı, taşlı tercihler yapılabilir. Perakende mağazalarımızda en çok aldığımız soru bu bileklik modelleri sağlammıdır, herhangi bir problem yaşarmıyım? Bizde en doğru bilgileri sizlerle paylaşmaya gayret ediyoruz. Altın bileklik modelleri seçimi yapılırken bu iki hususa dikkat etmeniz rahat kullanım için yeterli olacaktır.

Bileklik modelleri tercihi yapmanıza yardımcı olmak adına günlük kullanım için uygun birkaç bileklik modelleri tavsiyesinde bulunabiliriz. Altın bileklik modelleri kategorimizin neredeyse tamamına yakını günlük kullanım imkanı sağlar. Bayan bileklik tercihleri arasında son zamanların trendi nazar boncuklu bileklik gurubudur. Genel itibari ile zincirli bileklik yapısına sahip olduğu için kullanırken kendinizi rahat hissedersniz. Bir diğer tavsiyemiz ise çeyrek altınlı bileklik türleridir. Bu altın bileklik türü ise kalın ve sağlam yapısıyla göz doldurmaktadır. İstisna ince olanları vardır. Diğer altın bileklik modelleri ise ipli bileklik türüdür. Bileği kavrayan bölümünün örgü ipinden imal edilmiş olması yine günlük kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Son zamanların yükseleni şahmeran bileklik türleridir. Bu altın bileklik modelleri günlük kullanıma uygun değildir. Yüzük ve bileklikten oluşmaktadır. Daha çok özel zamanların altın takısı olarak bilinir.

Altın Bileklik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Altın bileklik fiyatları kullanılan altın madeni, ürün üzerindeki taş cinsi ve işçilik dediğimiz imalat aşamasındaki emeğin harmanlanması ile tespit edilir. Günümüzde 8 ayar, 14 ayar ve 22 ayar altından imal edilen bileklik türleri mevcuttur. Rakamlardan anlaşılacağı üzere en düşük altın bileklik fiyatları en düşük altın ayarından üretilenlerdir. 22 Ayar altından imal edilenler en yüksek altın bileklik fiyatları barındırmaktadır. Türk insanı en çok 14 ayardan imal edilen ve en çok çeşidi bulabileceğiniz altın bileklik fiyatları yönünde tercihini yapmaktadır.  

Uygun fiyatlı bayan bileklik tercihleri arasında, şahmeran bileklik, nazar boncuklu bileklik,su yolu bileklik, spor bileklik, ipli bileklik türleri yer almıştır. Tüm bayan bileklik türlerine kredi kartlarına taksit ve sigortalı ücretsiz kargo kampanyasını kaçırma!